آدرس : اصفهان، شاهین شهر، خیابان عطار، فرعی یازدهم غربی، مجتمع اداری دیاموند
 تلفن های تماس :

0315737 – 09375650765

سامانه «سفته الکترونیکی» در بانک مسکن عملیاتی شد

دسته بندی :اخبار املاک 29 ژوئن 2022 1109

به گزارش مجله خبری دیاموند، ساسان شیردل از عملیاتی شدن سامانه «سفته الکترونیکی» در بانک مسکن اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر بسیاری از خدمات شبکه بانکی علاوه بر ارایه حضوری به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی نیز در حال انجام است، مدیریت اوراق بهاداری همچون سفته و برات نیز به سمت الکترونیکی شدن در حال حرکت است که گام اول این اقدام در بانک مسکن راه‌اندازی سامانه «سفته الکترونیکی» است.

عضو هیات عامل بانک مسکن درباره مزایای صدور سفته الکترونیکی گفت: افزایش امنیت، عدم انکارپذیری ذی‌نفعان و کاهش جرم، اختصاص شناسه یکتا و در اختیار قرار دادن اطلاعات تکمیلی سفته به ذی‌نفعان در پلتفرم مربوطه، یکپارچگی سند از طریق پلتفرم موردبررسی، کاهش هزینه‌ها، مطابقت با قواعد قانون تجارت و سایر قوانین در چرخه حیات سفته، امکان رصد سفته با هدف مبارزه با پول‌شویی، از جمله مزایای صدور سفته الکترونیکی است.

شیردل درباره نحوه دریافت گواهی‌نامه دیجیتال در بانک مسکن برای دریافت سفته الکترونیکی اظهار داشت: یکی از الزامات مرتبط با صدور، ظهرنویسی و یا ضمانت سفته دریافت گواهی امضای دیجیتال است که به دو روش «مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت» و «روش غیرحضوری دریافت گواهی» امکان دریافت گواهی امضای دیجیتال وجود دارد.

وی تصریح کرد: در روش مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت، مشتری ابتدا درخواست صدور گواهی را از طریق سایت مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی عام ثبت کرده و سپس بعد از خرید توکن فیزیکی به‌منظور احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و گواهی خود را بر روی توکن خریداری‌شده دریافت می‌کند.

معاون مدیرعامل در امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن ادامه داد: اما در روش غیرحضوری، مشتری پس از نصب نرم‌افزار MaskanSign بر روی گوشی همراه خود تمامی مراحل احراز هویت را به‌صورت غیرحضوری انجام داده و گواهی را بر روی گوشی دریافت می‌کند و نیازی به خرید توکن سخت افزاری ندارد.

شیردل تصریح کرد: پس از دریافت گواهی به یکی از دو روش یادشده، مشتری امکان انجام امضای دیجیتال از طریق نرم‌افزار مربوطه را داشته و می‌تواند به‌صورت غیرحضوری به صدور سفته و امضای سفته از طریق گوشی خود اقدام کند.

وی گفت: درعین‌حال امکان استفاده از گوشی به‌عنوان توکن در هنگام استفاده از سامانه سفته الکترونیک بر روی کامپیوتر شخصی نیز وجود دارد. در این روش در مرحله امضای دیجیتال، کامپیوتر به نرم‌افزار MaskanSign نصب‌شده بر روی گوشی متصل شده و عملیات امضای دیجیتال را از طریق این نرم‌افزار به انجام می‌رساند.

شیردل ادامه داد: با توجه به اینکه استفاده از خدمات سامانه سفته الکترونیک و نیز نرم افزار امضاء دیجیتال بانک مسکن بر روی محیط دسکتاپ (کامپیوتر) مشتریان نیازمند نصب یک میان افزار به نام «ابزارست کلاینت» بر روی سیستم عامل کامپیوتر آنها می‌باشد، مشتریان می‌توانند برنامک امضاء دیجیتال بانک مسکن با عنوان MaskanSign-1.4.0-30.apk و میان افزار «ابزارست کلاینت» را از طریق آدرس https://download.bank-maskan.ir/installer.exe در پرتال بانک مسکن روی سیستم رایانه‌ای خود بارگذاری کنند.

معاون مدیرعامل در امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک در پایان تأکید کرد: مطابق دستورالعمل وزارت امور اقتصادی و دارایی ارایه خدمات الکترونیکی مرتبط با سفته تنها برای آن دسته از مشتریان که در بانک مسکن دارای حساب هستند امکان پذیر است.

مطالب زیر را از دست ندهید:

قوانین ارسال دیدگاه

  • اگر دیدگاه شما جنبه تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • در صورتی که از لینک سایر وبسایت ها در دیدگاه های خود استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: